O Viki

Jmenuji se Viki a asi mě znáte z televizní kuchařské soutěže MasterChef Česko 2020. Soutěž odstartovala největší gastro jízdu mého života. V soutěži jsem bojovala až do poslední kapky omáčky, vybojovala krásné šťastné 7. místo a stala jsem se tak ve svých 25 letech nejlepší amatérskou kuchařkou na celé Moravě. Vaření spolu se sportem jsou mými největšími koníčky. Snažím se lidi vést ke zdravému životu stylu a jako vystudovaná socioložka jsem přesvědčena, že jídlo a sport lidi spojuje.


Narodila jsem se v Kyjově, který je srdcem moravského Slovácka a považuji se za Jihomoravačku tělem i duší. Jídlo k mé moravské duši patří stejně nerozlučně, jako zdravý životní styl a sport. Má máma vždy skvěle vařila a jako bioložka mě vedla i k lásce k přírodě. Táta, bývalý desetibojař a nyní učitel tělocviku, mě zase vedl od malička k lásce ke sportu. Hrála jsem závodně tenis a věnovala jsem se i atletice. Díky sportu jsem měla zdravou sportovní postavu, přesto, že jsem ráda a hodně jedla.

V pubertě se mi začala najednou měnit postava a já začala hodně řešit své tělesné proporce. Tlustá jsem nikdy nebyla, ale ani ne vyloženě hubená. Měla jsem zdravé ženské tvary – postava krev a mléko, ale já si začala připadat tlustá. Začala jsem hodně omezovat jídlo a ještě více sportovat. Jídlem, sportem a svou postavou jsem byla doslova posedlá. Zhubla jsem tolik, že okolí se o mě začalo vážně bát. Asi největší strach o mě měla má máma, která mě z anorektického období nakonec pomohla dostat. Začaly jsme si spolu více povídat a taky jsme začaly společně vařit. Já si vždy vymyslela, na co bych měla chuť a společně s mámou jsme recept odlehčily, abych neměla z jídla příliš velké výčitky. Tenkrát jsem vaření propadla a postupně začala znovu objevovat i lásku k jídlu.

Děkuji své mámě, že mi pomohla PPP porazit a nyní mám jak zdravý vztah k mému tělu, tak i k jídlu. Snažím se pravidelně sportovat, jíst zdravě a vyváženě a také být psychicky v pohodě. Jako certifikovaná fitness trenérka a výživová poradkyně jsem připravena pomáhat i vám.

Snažím se propagovat domácí vaření z našich sezónních a lokálních surovin, lidi učím vařit zdravě a rychle a právě proto vznikl projekt Gastrověda. Tento projekt tvoří kurzy vaření zdravých, rychlých a nutričně vyvážených receptů. Kurzy vedu já osobně formou POV videí. POV neboli „point of view“ videa jsou videa natáčené na GoPro kameru s tím, že mi doslova koukáte pod ruce a společně tak procházíme všemi nástrahami přípravy chutných pokrmů.

Každý recept navíc obsahuje přesný seznam surovin, který je interaktivně zpracován a při vaření si můžete jednotlivé suroviny odškrtávat tak, aby jste na nic nezapomněli. Dále každý recept obsahuje navíc i sepsaný přesný postup v jednotlivých krocích. Každý recept začíná úvodním slovem, kde hovořím o zdravotních benefitech daného pokrmu. Součástí všech receptů jsou nutriční hodnoty jídel. Mám radost, že mi denně chodí pozitivní ohlasy na projekt Gastrověda a náš tým zdravých kuchařů se tak rychle rozšiřuje. Tak nečekej a přidej se k nám i ty, protože „Gastro není žádná věda“!